Hardcoating :

PC far lenslerinin dış yüzeyine,enjeksiyon sonrasında kimyasal ve fiziksel dayanımının artırılması amacıyla sert vernik uygulanır.Bu amaçla fabrikamızda yaklaşık 5 milyon adet/yıl kapasiteli 3 adet sert vernik kaplama tesisimiz bulunmaktadır.Proses lens dış yüzeyine yağmurlama yöntemiyle kaplanan sert vernik tabakasının infrared ve UV lambaları altında pişirilmesinden ibarettir.

    

Anti-fog :

          Far ve stop dış lenslerinde kış aylarında yoğuşma nedeniyle oluşan buğunun önlenmesi amacıyla lens iç yüzeyinin spray yoluyla vernik kaplanması işlemidir. Mevcut kapasitemiz 1.000.000 adet/yıl dır.

Basecoating :

          BMC far reflektörlerinin yüzeyine,enjeksiyon sonrasında yüzey pürüzlülüğünü gidermek ve alüminyum kaplama öncesinde parlaklığa destek vermek amacıyla dolgu verniği uygulanır.Bu amaçla fabrikamızda yaklaşık 6 milyon adet/yıl kapasiteli 2 adet   vernik kaplama tesisimiz bulunmaktadır.Proses reflektör yüzeyine  yağmurlama yöntemiyle kaplanan vernik tabakasının UV lambaları altında pişirilmesinden ibarettir.

    

Metallizing (Aluminyum kaplama):

          Metalizasyon işlemi kaplanacak ürün üzerine metal biriktirilmesiyle gerçekleşir. Bu   işlem çok yüksek vakumlu ortamda alüminyum metalini buharlaştırma esasına dayanır. Kaplama yapılacak olan ürünün üstünde yoğunlaşan çok ince alüminyum katmanı, sektörüne göre değişiklik göstermesiyle beraber, estetik amaçlı kullanılmaktadır.MAKO’da ön /arka aydınlatma reflektör,bezel,sinyal reflektörü,stop gövde gibi parçalar tüm yüzeyden veya maske ile korunmak suretiyle kısmi olarak metalizasyon yöntemiyle alüminyum kaplanmaktadır. Bu amaçla fabrikamızda değişik askı kapasitelerine sahip yatay ve düşey olarak çalışan yaklaşık 7 milyon/yıl kapasiteli 22 adet alüminyum kaplama makinası bulunmaktadır.