Bilgi Güvenliği Politikamız

 

Magneti Marelli Mako Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hissedarların, çalışanların, müşterilerin ve üçüncü taraf iş ortaklarının menfaatlerini gözetmeyi, bilgi güvenliği beklentilerini ve gereksinimlerini karşılamayı, şirket bilgi varlıklarının gizliliğini  korumayı, bütünlüğünü garanti etmeyi ve yetkili kişilere erişilebilirliğini sağlamayı taahhüd eder. Yönetim , BGYS kurulması ve işletilmesi için gerekli kaynak ve desteği sağlar. Bu bağlamda MM Mako şirket vizyon ve misyonuna uyumlu olarak bilgi güvenliği hedeflerine ulaşmak için aşağıdaki  ilkeleri benimser;

  • MM Mako ve iş ortakları için  gizlilik, bütünlük ve erişilebilirlik değerleri yüksek olan bilgi varlıkları ve süreçleri için kritikliğine göre uygun güvenlik önlemlerini sağlamak,
  • Yasal, düzenleyici ve sözleşmelerden doğan gereksinimlere uyumlu hareket etmek,
  • İş süreçlerinde kesintilerin önüne geçmek için iş sürekliliği planları oluşturmak,
  • İş süreçlerini, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile uyumlu hale getirmek ve sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlamak.
  • MM Mako süreçlerinin bilgi güvenliği gereksinimleri ile uyumlu yürütülebilmesi için ilgili tüm tarafların bilgi güvenliği farkındalığını sağlamak.

Bu politika, ISO/IEC 27001: 2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında bulunan tüm çalışanları ve bilgi varlıklarını kapsamaktadır.

Rev-1