MAGNETI MARELLI MAKO ARGE MERKEZİ

       2009 yılından bu yana Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından, 5746 sayılı kanun kapsamında  “Ar-Ge Merkezi” olarak yetkilendirilen öncü firmalardan olan Magneti Marelli MAKO, bilginin teknolojiye, teknolojinin ürüne dönüşüm sürecinde etkili teknik altyapısını son derece başarılı bir şekilde kullanmaktadır.

       Ar-Ge Merkezi olarak 130 a yakın teknik personeliyle sahip olduğumuz felsefe bizler için disiplinlerarası ve endüstriyel boyutta tecrübe dolaşımını imkanlı hale getirerek yenilikçi ürünler ortaya koymamızı sağlıyor.

       Fikri mülkiyet haklarının doğru biçimde yönetimi ve inovatif düşüncenin geliştirilmesi, bunun yanında insanı merkeze koyan üretim ve çalışma anlayışımızla, merkezimize katılan tüm arkadaşlarımızı her yeni günün yaratıcı ve yeni bir başlangıç için fırsat olduğu bilinciyle motive etmekte ve gelişim hızı öngörülemeyen dünyamıza ayak uydurmamıza yardımcı olmaktadır.

       Bu dinamizmle, tüm Magneti Marelli ailesi fertleri gibi, hedefleri arasında, mevcut ürün maliyetlerinin minimize edilip, kalitenin yükseltilmesine yönelik olarak yeni ve alternatif kaynaklarının kullanımı, yeni yatırımların modern teknolojilerle geliştirilmiş ve sermaye verimliliğini en üst seviyede tutarak hedeflenen zaman planında üretime dahil edilmesi yer almaktadır.

Bu kapsamda 2009 yılından günümüze kadar 26 Ad. TÜBİTAK-TEYDEB Projesi ve 4 Ad. SAN-TEZ Projesi başarı ile gerçekleştirilmiştir.

İŞ BİRLİĞİ SAĞLANAN ÜNİVERSİTELERİMİZ

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ